Przygotuj się na wakacyjne spacery i wędrówki z maluchem

kobieta z niemowlęciem w nosidełku dla dzieci

Okres wakacyjny to czas wyjazdów, ogólnego odpoczynku i radości płynącej z aktywności na świeżym powietrzu. Nie trzeba z tego rezygnować, mając małe dziecko nawet jeśli jest się miłośnikiem trekkingu górskiego. Do najważniejszych wówczas kwestii zalicza się odpowiednia organizacja i zapewnienie maluszkowi komfortu oraz bezpieczeństwa. Wtedy też można przysłowiowo „przenosić góry”. Niemniej jednak należy mieć świadomość, że niemowlaki są wyjątkowo delikatne, dlatego każdy produkt kupowany z myślą o nich powinien charakteryzować się wysoką jakością, a także spełniać wszelkie kryteria bezpieczeństwa. Podczas dłuższych spacerów czy pieszych podróży zdadzą egzamin najróżniejsze nosidełka dla dzieci, czy chusty. Najlżejszy wózek i spacerówka dostępny na rynku waży od kilku do kilkudziesięciu kilogramów, dlatego każdorazowe ich zabieranie okazuje się wysiłkiem, szczególnie gdy trzeba je znieść z trzeciego piętra, manewrować między wysokimi krawężnikami chodników czy pchać po nierównej powierzchni.

Wygodne nosidełko dla dzieci

nosidło turystyczne - mężczyzna noszący swoje dzieckoWarto również podkreślić, że wiele maluszków woli jednak obserwować otoczenie, co jest niemożliwe, jeśli znajdują się w gondoli czy pod daszkiem spacerówki. Ponadto ograniczają one wiele ruchów dorosłych, jako że nie wszędzie udaje się nimi wjechać. Problematyczne staje się również zostawienie wózka przed restauracją mającą wąskie drzwi wejściowe bądź przed wejściem na szlak. Nie zawsze ma się pewność, że po powrocie jeszcze tam będzie. Nosidełko dla dzieci to jedno z lepszych rozwiązań na rynku dla opiekunów, którzy nie chcą w żaden sposób być ograniczani dodatkowymi kilogramami. Mogą wchodzić wszędzie z pociechami, mając je cały czas przy sobie. Decydując się na zakup tego akcesorium, należy jednak wziąć pod uwagę kilka kwestii. Trzeba dopasować je do wagi oraz wielkości brzdąca. Można zacząć używać ich dopiero od momentu kiedy to pociecha zacznie samodzielnie siadać – najczęściej w okolicach 6. miesiąca życia. Wynika to z tego, że nosidełka nie stabilizują bocznie kręgosłupa.

Nosidełko na plecy lub brzuch

Rynek ofert tego typu gadżetów przepełniony jest najróżniejszymi modelami. Do wyboru są wersje zakładane na plecy lub brzuch. Dla najmłodszych pociech poleca się te noszone z przodu, niemniej jednak wszystko zależy od wygody użytkownika. Świetnym wyborem będzie nosidło ergonomiczne umożliwiające zachowanie odpowiedniej postawy zarówno maluszka, jak i rodzica. To kluczowy aspekt, którym należy kierować się przy zakupie. Nie wolno również zapominać o regulacji pasów, pozwalających na idealne dopasowanie do indywidualnych preferencji opiekuna. Pozycja noszenia musi odciążać kręgosłup najmłodszych, aby nie zaburzać rozwoju stawów biodrowych. Liczy się również ułożenie główki bobasa – można zaopatrzyć się w wariant z regulowaną podkładką, poduszką. Istotny okazuje się także materiał wykonania. Nosidełko powinno być zrobione z wysokojakościowej tkaniny niesprawiającej dyskomfortu dziecku, ani osobie dorosłej. Odpowiednia cyrkulacja powietrza, delikatność oraz miękkość są kluczem do wygody pociechy.

Nosidełko turystyczne

kobieta niosąca w nosidełku na plecach dzieckoWłaściwie dobrany gadżet staje się niezastąpionym towarzyszem wycieczek nie tylko latem. Dobrze rozkładający się ciężar dziecka nie jest mocno odczuwalny przez rodzica, co nie przyczynia się do bólu pleców, a także rąk. Nosidło turystyczne przystosowane zostało do dalszych wędrówek, dlatego też posiada wiele dodatkowych funkcji. Znaleźć można modele z osłonami przeciwdeszczowymi, wyposażone w pojemne kieszenie na niezbędne rzeczy dla bobasa, dodatkowe zabezpieczenia np. uniemożliwiające rozsuwanie się pasów na klatce piersiowej czy podpórki na stopy brzdąca, które stabilizują postawę, dzięki czemu bezwiedne zwisanie nóżek przy dłuższych podróżach nie będzie sprawiało dyskomfortu. Materiał w tego typu gadżetach bywa udoskonalany siatką, charakteryzującą się dobrą przewiewnością, co pozwala na minimalizację pocenia się użytkowników i bezpieczeństwem na wysokim poziomie. Ponadto dzięki temu nosidełko okazuje się lżejsze. Szelki pozwalają nie tylko na regulację siedzenia maluszka, ale również całego ułożenia. Jako że wygoda liczy się najbardziej, nosidełko powinno się łatwo zdejmować oraz zakładać.

Zachowanie odpowiedniej czystości

Kwestia higieny i czystości, posiadając małe dzieci, wychodzi na pierwszy plan. Dlatego kupując najróżniejsze modele nosidełek czy chust dla brzdąców, należy zwrócić uwagę na kwestię prania. Dobrze jeśli niektóre elementy, takie jak: poduszeczka czy wkładka będą wyjmowane. Mają one bezpośrednią styczność niekiedy ze skórą, dlatego powinny być czyste. Ponadto z pewnością nie raz zdarzą się wycieki z pieluszki czy ślinienie się. Wówczas utrzymanie ich w czystości nie sprawi żadnego problemu. Dobrze dobrane akcesorium to szczęśliwe dziecko i rodzic, którym wygodnie nawet podczas długich pieszych wycieczek. Nosidełka dostępne są w najróżniejszych rozmiarach, kolorach oraz wzorach, dlatego też każdy znajdzie coś idealnie dopasowanego do swoich preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *