Rodzaje klocków dla dzieci

Budowanie z klocków to wspaniała zabawa dla Twojego malucha, ale i dla Ciebie, dzięki czemu możesz wspólnie ze swoim malcem bawić się na całego. Rozwija ona w dziecku różne zdolności motoryczne i wzrokowo-ruchowe. Jest wspaniałym sposobem na pogłębienie kreatywności, ale także cierpliwości. Na rynku są dostępne przeróżne typy klocków dla dzieci a Twoja pociecha może wybrać z nich swoje ulubione i to z nimi poznawać świat. Ale właściwie po co się ograniczać? Przedstawię poniżej kilka rodzajów z nich, które moim zdaniem najlepiej oddziałują na wyobraźnię i pozwalają uwolnić pokłady fantazji, które maluch na pewno w sobie ma.

Klocki Morphun GearPhun

klocki dziecięce

To klocki dziecięce konstrukcyjne wprost stworzone dla małych inżynierów! W elementy zestawu wchodzi pięć rozmiarów oraz przeróżne kształty specjalnych kół zębatych, korbek i klocków w kształcie figur geometrycznych. Wszystkie części są ruchome. Twój malec poczuje się jakby pracował ze skomplikowanymi maszynami, może puścić wodze wyobraźni i zanurzyć się w świecie trybików, mechaniki i nauki. Gdyby zabrakło mu już pomysłów na własne konstrukcje z pomocą przybywa nieskomplikowana instrukcja, w której znajdują się przykładowe pomysły co jeszcze ciekawego może stworzyć Twoja pociecha. Zabawa jest na tyle wciągająca, że bez problemu zadowoli także dorosłych, którzy wraz ze swoimi malcami mogą skorzystać z magii klocków Morphun GearPhun.

Klocki Bamp

Są to przestrzenne klocki konstrukcyjne składające się z plastikowych, kolorowych rurek oraz specjalnie wykonanych łączników. Zestaw posiada aż dwieście elementów, które pozwalają na stworzenie naprawdę dużych konstrukcji, ale są także większe zestawy po pięćset lub nawet tysiąc części. Z rurek mogą powstać budowle, bryły geometryczne (klocki mogą dzięki temu być także podstawą do nauki geometrii) czy pojazdy. Ta zabawa sprawi, że dziecko rozwinie swoją wyobraźnię przestrzenną i zaciekawi się tematem budownictwa. Klocki te są lekkie i mieszczą się do pudełka, dzięki czemu bez problemu można zabierać je ze sobą w podróże i bawić się nimi również na świeżym powietrzu, co daje jeszcze więcej frajdy.

Klocki Maple

Te drewniane klocki (wykonane z drzewa klonu) są bardzo lekkie a przy tym wytrzymałe, z naturalnego drewna, bez dodatków farb czy specjalnych lakierów. Każdy oddzielny klocek jest tego samego rozmiaru i kształtu, co daje możliwość budowania ogromnych i potężnych budowli, ale także jego zgubienie nie szkodzi dalszej zabawie, ponieważ nie jest to wyjątkowy kształt, bez którego jakaś konstrukcja nie powstanie, a tylko jeden z wielu takich samych elementów. Maple pomagają rozwijać zdolności manualne, konstrukcyjne i są świetnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą wnieść kreatywność swojego dziecka na wyższy poziom. Zestaw zawiera 200 klocków oraz katalog z przykładowymi budowlami do ułożenia.

Klocki mały designer

klocki dziecięce

Składają się z drewnianych elementów, gumek recepturek oraz kawałków papieru. Nie brzmi to może zbyt zachęcająco, ale zabawy jest przy tym co niemiara z tego względu, że jedynym aspektem, który może Twoją pociechę hamować jest jej własna wyobraźnia i głowa. Konstrukcje, które można z tych klocków budować są najróżniejsze i bardzo abstrakcyjne. Jest to coś bardzo innowacyjnego i świeżego. To, co powstanie będzie dowolną formą, na którą wpadnie Twój maluch i ją wykreuje. Bez wątpienia jest w tej zabawie duży walor twórczy i kreatywny, ale dużą rolę w świetności tej zabawy odgrywa także fakt, że dziecko ćwiczy małą motorykę i podnosi w ten sposób swoje zdolności manualne oraz zręczność.

Magnetyczne klocki Geomag

To specjalne klocki magnetyczne wraz z dołączonymi panelami, dzięki czemu mogą z nich powstawać przeróżne ciekawe ruchome konstrukcje oraz takie, które przeczą prawom grawitacji. W zestawie znajdziemy elementy takie jak specjalne korbki, zębatki czy złączki, wszystko co potrzebne aby stworzyć niesamowitą budowlę płaską lub przestrzenną. Dzięki magnetycznym pałeczkom i metalowym niklowanym kuleczkom w łatwy i przyjemny sposób można połączyć ze sobą różne elementy. W zależności od wieku i wprawy dziecka w budowaniu jest kilka opcji dostępnych zestawów.

Jak widać rodzajów klocków jest wiele, a to nie wszystkie, które można by przedstawić i polecić. Są one na tyle interesujące i nowatorskie, że na pewno skradną serca maluchów w różnym wieku, ale również i dorosłych, w końcu kto nie lubi poczuć się czasem jak dziecko?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *