Przegląd krzesełek do karmienia

krzesełko do karmienia

Wybór odpowiedniego krzesełka przeznaczonego do karmienia pociechy może być dużym wyzwaniem. Trzeba nie tylko kupić produkt, który będzie bezpieczny, ale też wygodny. Czym kierować się podczas zakupu, aby dobrze odgrywał swoją rolę? Sprawdźmy!

Jak wybrać odpowiednie krzesełko do karmienia?

krzesełko do karmieniaWielu rodziców zastanawia się, jak wybrać dobrej jakości krzesełko do karmienia dla swojego malucha – szczególnie że obecny wybór jest tak duży, że może budzić sporo wątpliwości u młodych rodziców. Co będzie kluczowe w tym temacie? Oto kilka wskazówek, na co zwrócić szczególną uwagę przy podejmowaniu ostatecznych decyzji zakupowych.

Bezpieczeństwo i stabilność

Krzesełka do karmienia maluchów powinny być też niezwykle stabilne. Koniecznie więc trzeba na samym początku sprawdzić, czy fotelik się nie chybocze, a jego nóżki są dobrze zamocowane. Zwłaszcza że małe dzieci to żywe srebra, które uwielbiają się ruszać – jest to więc niezwykle ważne, ponieważ bezpośrednio wiąże się z bezpieczeństwem malca. Mając na uwadze maksymalną ochronę życia malca, należy też przyjrzeć się, jakie oznaczenia dostępne są na produkcie. Czy posiada on ważne certyfikaty jakości i spełnia europejskie wymogi bezpieczeństwa? A może dodatkowo ma atest Instytutu Matki i Dziecka lub innej cenionej organizacji? Wszystko to jest istotne i warto brać pod uwagę te kwestie podczas podejmowania ostatecznych decyzji.

Materiał wykonania

Materiał, z którego wyprodukowano krzesełko to jeden z pierwszych elementów, jaki powinien zostać sprawdzony przez rodziców jeszcze przed zakupem. Na rynku dostępne są zarówno te plastikowe, jak i wykonane z drewna. Największą popularniejszą cieszą się jednak te z tworzyw sztucznych, ponieważ są nie tylko trwałe, ale też przede wszystkim praktyczne. Ich największą zaletą jest to, że komfortowo i szybko się je czyści, przez co nie ma obawy, że w zakamarkach zostaną resztki pokarmu.

Wygoda

Komfort użytkowania to równie ważna rzecz – tak dla dziecka, jak i rodzica. Dlatego jeśli to możliwe, dobrze jeszcze przed zakupem sprawdzić, czy krzesełko jest ergonomiczne i łatwe w przenoszeniu, czy raczej należy do tych ciężkich. Warto wybrać też takie modele, które posiadają regulowaną wysokość podnóżka, siedziska czy tacki. Taka opcja sprawia, że możemy dopasować produkt do anatomii i wieku dziecka. To też sprawdza się w przypadku, gdy chcemy, by akcesorium było zdecydowanie bardziej funkcjonalne i dopasowane do naszych potrzeb na dłużej.

Jakość wykonania

Bardzo ważnym kryterium przy zakupie jest też jakość wykonania, która niewątpliwie będzie przyczyniać się do większego zadowolenia z użytkowania. Jeśli zależy nam na tym, by zakupić wartościowy produkt, który posłuży na lata, to najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na wybór zaufanego sklepu i marki. Wtedy mamy gwarancję dobrego wykonania.

Krzesełko do karmienia – najlepsze modele

krzesełko do karmienia

Wśród rodziców jednym z najchętniej wybieranych krzesełek do karmienia jest dostępny w sklepie Ikea model Antilop. Oprócz dostępności tego sklepu w każdym większym mieście i przystępnej ceny rodzice chwalą sobie ten typ przede wszystkim ze względu na łatwość w czyszczeniu. Wszystko przez materiał, z jakiego został wyprodukowany i możliwość szybkiego rozłożenia go tak, by można było skutecznie wyczyścić np. pod prysznicem. Dużą popularnością cieszy się również model Safety 1st Timba, który zyskał wiele pozytywnych opinii i zaufanie młodych rodziców. Nic dziwnego – posiada wiele zalet, w tym m.in. jest łatwy w czyszczeniu, stabilny, ale też może posłużyć na lata. Do dobrze ocenianych należy też krzesełko Stokke Tripp Trapp. Szczególnie polecane ze względu na swoją stabilność, trwałość i to, że produkt „rośnie razem z dzieckiem”, co oznacza, że może być wykorzystany na dłużej. Niestety, to co może być zniechęcające, to z pewnością wysoka cena.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego krzesełka może być dla rodziców trudny – szczególnie biorąc pod uwagę, że obecny rynek oferuje szeroki asortyment tego typu produktów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy nie tylko sprawdzić najważniejsze aspekty dotyczące kwestii bezpieczeństwa czy wygody, ale też warto przyjrzeć się opiniom innych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *