Prezenty świąteczne 2023 – pomysły na prezenty dla dzieci

Prezenty świąteczne 2023 - pomysły na prezenty dla dzieci

Święta to szczególny czas – pełen radości, obdarowywania się i oczekiwania na pierwszą gwiazdkę. Przygotowania warto zacząć odpowiednio wcześniej by uniknąć bożonarodzeniowej gorączki. Dzieci szczególnie nastrajają się na wszystkie wydarzenia związane z tymi uroczystościami – oczywiście liczą na podarki od swoich bliskich i dlatego zawczasu przygotowują listy do świętego Mikołaja. Poszukiwania prezentów dla dzieci to czasem dla rodziców nie lada wyzwanie. Wiąże się często stresującą próbą sprostania oczekiwaniom najmłodszych, dlatego też nie należy zwlekać z zakupami na ostatnią chwilę, tylko odpowiednio wcześniej zająć się rolą Mikołaja i jego pomocników.

Poradnik prezentowy dla małej księżniczki – co dla dziewczynki na święta?

miś jako jedna z zabawek dla przedszkolaka

Cała radość płynąca ze świąt to czas spędzony wspólnie przy nakrytym białym obrusem stole, kolędowaniu i rodzinnym oglądaniu wigilijnych filmów. Z wielkim oczekiwaniem każda mała księżniczka zagląda pod choinkę w poszukiwaniu upominku specjalnie dla niej prosto od świętego Mikołaja. Co może tam znaleźć w tym roku? Z kategorii zawsze sprawdzających się prezentów dla dziewczynek warto wybrać piękną lalkę z akcesoriami. Dla młodszych strzałem w dziesiątkę będzie lolitka z miękkiego materiału, do której będzie można się przytulić czy to podczas zabawy, czy w łóżeczku. Dla nieco już starszych sprawdzi się taka zabawka w stylu lalki Barbie z ubrankami do przebieranek, które dziewczynki bardzo lubią, gdyż same w nawyku często mają się stroić. Tutaj można również przygotować zestaw do tworzenia biżuterii dla małej strojnisi.  Z kolei dla fanek malowanek sprawdzą się całe artystyczne zestawy z przeróżnymi materiałami, pisakami, kredkami i artykułami do sklejania i wycinania. Każda mała twórczyni będzie zadowolona z zapewnionej wielogodzinnej artystycznej rozrywki. Z pewnością szybko podzieli się stworzonymi przez siebie dziełami. Niezależnie od wieku dobrym wyborem będą książeczki – te do samodzielnego eksplorowania, jak i wspólnego wieczornego czytania przed snem. W okresie świątecznym sprawdzą się opowieści o tematyce bożonarodzeniowej, zaznajamiając dzieci z różnymi tradycjami i obrzędami, dzięki którym w pełni będą mogły poczuć magię świąt.

Co każdy superbohater chce dostać pod choinkę? – prezenty dla chłopców

zabawki dla przedszkolaka

Co kupić małemu odkrywcy i  poszukiwaczowi przygód? Kultowe są sterowane samochody i składane tory wyścigowe. Do tego duże pudełko klocków oraz zestaw małego majsterkowicza i wszyscy mali chłopcy w rodzinie obdarowani. Choć rodziców często korci, żeby wybrać swoim pociechom praktyczne prezenty, to jednak zabawki przynoszą dzieciom o wiele więcej radości. Wśród ciekawszych propozycji znajdą się na pewno gry planszowe, które gwarantują rozgrywki na długie godziny i dodatkowo mogą zaangażować do zabawy całą rodzinę. Poza tym chłopcy często lubią motywy dinozaurów, dlatego tu sprawdzą się wszelkiego rodzaju figurki czy układanki na przykład w postaci kolorowych magnesów dla młodszych chłopców, czy też puzzli z takim wzorem składających się z większej liczby elementów dla już nieco starszych. To ogromna dawka zabawy oraz pozytywny wpływ na rozwój dziecka – tego typu zabawy niesamowicie ćwiczą zarówno spostrzegawczość malucha, jak i funkcje sprawnościowe. Lista pomysłów na prezenty mogłaby się nie kończyć. Z pewnością te wymienione sprawdzą się dla każdego dziecka, ale szczególnie mogą przypaść do gustu właśnie chłopcom. Ostatecznie przy wyborze warto się kierować zainteresowaniami naszej pociechy, czym się chętniej bawi i z czego będzie czerpało radość na dłużej niż chwila po otwarciu pudełka.

Aby uniknąć przedświątecznej gorączki, warto rozpocząć przygotowania nieco szybciej. Tyczy się to również gwiazdkowych prezentów – zwłaszcza dla najmłodszych, którzy z dziecięcą radością oczekują na nie przez cały rok. Finalnie od podarunkowych wyborów, ważniejszy jest czas spędzony w rodzinnym gronie, nawet jeśli prezenty nie zachwyciły tak, jakby obdarowujący nimi by tego chcieli. Warto zatem zdecydować się na pewniaki w postaci pięknej lalki o blond lokach czy wspaniałej czerwonej wyścigówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *