Organizacja akcesoriów do pielęgnacji niemowlęcia

wiklinowy kosz na pieluchy

Kiedy na świat przychodzi nowy członek rodziny, rodzice muszą przygotować dla niego miejsce do spania, komodę na organizację jego zabawek ubranek i kosmetyków, a także kącik pielęgnacyjny. Maluch wymaga ciągłej opieki, a jego delikatna skóra może źle reagować na wiele szamponów, kremów czy płynów do prania. Aby przewijanie, mycie i ubieranie przebiegało jak najsprawniej, dobrze jest odpowiednio zorganizować nową przestrzeń. 

Akcesoria potrzebne w pierwszych dniach życia malucha

kosz na pieluchyMama i dziecko, przez pierwsze tygodnie jego życia uczą się siebie nawzajem. Maluch nie umie wyrazić swoich potrzeb, dlatego to do rodziców należy zadanie rozpoznawania jego wymagań, kiedy zaczyna coś ogłaszać płaczem. Kilkukrotne zmiany pieluszek w ciągu doby, kąpiele czy karmienie powinny odbywać się w przestrzeni, w której znajdują się wszystkie akcesoria do opieki nad dzieckiem. Dzięki temu rodzice nie będą zmuszeni do spuszczania dziecka z oka na czas poszukiwań jego butelki lub ręcznika. W pierwszych dniach życia nadchodzi czas kąpieli i pierwszej pielęgnacji. W przestrzeni dziecka powinny się więc znaleźć naturalne kosmetyki przeznaczone dla noworodków, miejsce do przewijania, kosz przeznaczony do wyrzucania pieluch oraz pierwsze zabawki, które będą uspokajać malucha.

Jak zorganizować kącik pielęgnacyjny dla dziecka?

W pokoju, w którym zostanie wydzielone miejsce do spania dla malucha, powinna też pojawić się przestronna komoda. Ważne są w niej nie tylko szafki i szuflady, w których schowa się ubranka, ale również jej blat. Można na nim ustawić organizery, pojemnik na mokre chusteczki, a także przenośny przewijak. Dzięki dużej ilości przestrzeni użytkowej zmienianie pieluszek malucha, które może mieć miejsce nawet ponad 10 razy w ciągu doby, jest dla rodziców dużo bardziej komfortowe. Bliska obecność niezbędnych akcesoriów sprawia, że przewijanie, mycie i pielęgnacja pociechy są dla rodziców dużo bardziej komfortowe. Również dziecko będzie mniej sfrustrowane, jeżeli zmiana pieluszki będzie szybsza.

Przewijak na łóżeczko czy komodę?

Zorganizowanie miejsca do zmiany pieluszki dziecka na komodzie nie jest jedyną możliwością. Wielu rodziców preferuje montowane na łóżeczko przewijaki, które zajmują znacznie mniej miejsca. Dodatkowo nie jest przy nich konieczne, aby akcesoria były trzymane na blacie, gdzie mogą zacząć się kurzyć. Przy takim układzie kącika pielęgnacyjnego dla malucha, niezbędny jest organizer na łóżeczko, który zawiązuje się na szczebelkach. Jest materiałowy i lekki oraz posiada pojemne kieszonki, w których można przechowywać zapasowe pieluszki, mokre chustki, puder i krem. Aby przewijanie malucha było komfortowe również dla niego, warto założyć na przewijak materiałowy pokrowiec wykonany z delikatnej bawełny. Ma on wszytą gumkę, dzięki której nie przesuwa się podczas zmiany pieluszki, a dzięki wielu dostępnym wzorom jest ciekawą dekoracją do pokoju dziecięcego.

Organizery na pieluszki i kosmetyki

organizer na łóżeczkoW sklepach z akcesoriami dla najmłodszych można trafić na wiele praktycznych organizerów, które są pojemne, a jednocześnie zajmują niewiele miejsca. W kąciku pielęgnacyjnym dla malucha często dojdzie do sytuacji, kiedy rodzic w jednej ręce musi trzymać dziecko, a drugą szuka niezbędnych mu przedmiotów. Z tego powodu ważne jest, aby wszystko, co może być mu potrzebne, znajdowało się na widoku. Dzięki poustawianym na komodzie organizerom, a także tym wieszanym na łóżeczku można dużo łatwiej zachować porządek we własnej przestrzeni. Dobrym sposobem na zachowanie czystości w pokoju dziecięcym jest kosz na pieluchy. Sprawdza się on w szczególności w domach piętrowych i większych mieszkaniach, kiedy każde przewijanie malucha musiałoby się kończyć spacerem do śmietnika. Ten specjalistyczny gadżet dla rodziców skutecznie zatrzymuje nieprzyjemne zapachy, a także umożliwia opróżnianie jedną ręką, aby drugą móc trzymać malucha.

Pielęgnacja dziecka również poza domem

Przez pierwsze miesiące życia dziecka rodzice zawsze muszą być gotowi na zapewnienie mu poczucia komfortu i higieny. Nawet kiedy spędza się czas z maluchem poza domem, trzeba mieć przy sobie mokre chusteczki, matę do przewijania, puder oraz zapasowe pieluszki. W wielu miejscach użyteczności publicznej przygotowywane jest pomieszczenie, w którym można przewinąć dziecko, jednak, aby było mu jak najwygodniej, warto mieć przy sobie materiałowy pokrowiec, a także znane mu kosmetyki, które na pewno nie podrażnią jego skóry. Torby przeznaczone na akcesoria dla najmłodszych wyposażone są w przegródki, pozwalające na osobne zapakowanie pieluszek, butelki, zabawek i ubranek na zmianę. Dzięki dobrej organizacji można zawsze mieć przy sobie wszelkie niezbędne akcesoria służące do pielęgnacji malucha.

Przygotowanie w mieszkaniu kącika dla malucha, w którym będą stały wszystkie przeznaczone dla niego przedmioty, może znacznie ułatwić zmienianie pieluszek czy pielęgnacje dziecka. Od preferencji rodziców zależy, w jaki sposób zostanie wyposażone to miejsce, jednak warto umieścić w nim organizery. Rodzic, trzymający na rękach dziecko, ma dzięki takim gadżetom łatwiejszy dostęp do niezbędnych akcesoriów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *