Kilka przydatnych gadżetów dla świeżo upieczonych rodziców

Obecnie pary już na wczesnym etapie ciąży planują wyprawkę dla swojego malucha. Rynek artykułów dziecięcych prężnie się rozwija, dlatego rodzice mają niemal nieograniczone możliwości produktowe, by stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju bobasa. Rośnie również świadomość na temat wielu popularnych gadżetów, które dla jednych będą ułatwiać codzienne funkcjonowanie, natomiast dla drugich okażą się zbędne. Jakie produkty warto jednak wziąć pod uwagę, by poprawić komfort życia całej rodziny?

Czy warto zainwestować w elektroniczną nianię?

poduszka do karmienia

Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów i sprzętów, które mają za zadanie pomóc w opiece nad dzieckiem. Szczególnie dla młodych par rola rodziców może okazać się nieco przytłaczająca na początku, warto uzbroić się w duże pokłady cierpliwości i w zależności od potrzeb nabyć np. nianię elektroniczną, która monitoruje zachowanie maluszka w łóżeczku. Nie jest to konieczne urządzenie, jednak używanie go pozwala rodzicom wykonywać inne obowiązki domowe, które absorbują więcej czasu i uwagi. Niania wykrywa m.in. płacz dziecka, jednocześnie informując rodzica o zaistniałej sytuacji. Dlatego warto kupić tego typu sprzęt, jeśli posiadasz duży dom i nie zawsze zdołasz usłyszeć odgłosy swojego bobasa.

Szczególnie w przypadku wcześniaków może okazać się przydatny, ponieważ niektóre modele zawierają czujniki ruchu informujące np. o wybudzeniu się maluszka z drzemki. Elektroniczna niania ma również możliwość włączania kołysanek, by ułatwiać zaśnięcie. Nowoczesne sprzęty są wyposażone w czujniki temperatury i wilgotności, kamerę oraz moduł monitorujący oddech dziecka. To bardzo przydatna funkcja pozwalająca kontrolować, czy bobas jest spokojny i bezpieczny, by móc w porę zareagować na jakiekolwiek nieprawidłowości. Elektroniczna niania może okazać się niezwykle przydatna, trzeba jednak postawić na model spełniający wszystkie wasze oczekiwania. Dlatego najlepiej sprawdzić dostępne na rynku urządzenia i wybrać takie, które posiada niezbędne funkcje.

Jak używać poduszki do karmienia?

poduszka do karmienia

Na początkowym etapie życia dziecka dostarczanie mu odpowiedniego pokarmu jest najważniejszą kwestią. Większość mam decyduje się na karmienie piersią, istnieją jednak kobiety, które z pewnych względów nie mogą tego robić. Wówczas wybierają podawanie maluszkowi mleka modyfikowanego. Istotna w tym procesie jest również regularność, dziecko musi w odpowiednich odstępach otrzymywać pokarm. Wiąże się to z siedzeniem w jednej pozycji, która po czasie może okazać się niewygodna zarówno dla dziecka, jak i mamy. W takich przypadkach codzienne funkcjonowanie ułatwią odpowiednio wyprofilowane poduszki do karmienia. Dzięki nim kobieta utrzymuje właściwą sylwetkę bez uczucia dyskomfortu. Kształt tego typu produktów pozwala odciążyć kręgosłup, ułożyć ręce kobiety w naturalnej pozycji oraz uwolnić ją od bólu mięśni i stawów, które często pojawiają się w okresie karmienia piersią.

Tego typu poduszka umożliwia również swobodne ułożenie na niej dziecka, eliminując ulewanie się pokarmu. Trzeba jednak pamiętać, by głowa bobasa znajdowała się nieco wyżej od reszty ciała, zapobiegnie to zachłyśnięciu. Produkt ten ma również inne zastosowanie. Starszakowi może służyć zwyczajnie do spania lub być podpórką dla niemowlaka, zabezpieczając go przed upadkiem lub przeturlaniem się z łóżeczka. Trzeba jednak zaopatrzyć się w akcesorium wykonane z bezpiecznego dla skóry dziecka materiału, pozwoli to zachować odpowiedni poziom ochrony. Ogromna gama tego typu poduszek umożliwia wybór takiej, która spełni wszystkie potrzeby matki i jej pociechy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podgrzewacza do butelek?

Pary, które dopiero przygotowują się do roli rodziców starają się zaopatrzyć w niemal wszystkie elektroniczne artykuły dziecięce ułatwiające codzienne funkcjonowanie z niemowlakiem. Takie nowinki mają swoich zwolenników i przeciwników. Trzeba jednak przyznać, że przydają się w wielu sytuacjach. Podgrzewacze do butelek dla jednych są koniecznym elementem wyprawki, dla drugich to zbędna inwestycja. Mają za zadanie nieść pomoc zapracowanym rodzicom.

Sprzęt pozwala w szybki i prosty sposób przygotować jedzenie dla niemowlaka. Jest on szczególnie przydatny dla mam odciągających pokarm lub podającym dziecku mleko modyfikowane. Stanowi alternatywę dla kuchenki mikrofalowej i garnka, zachowując odpowiednią temperaturę pokarmu przez dłuższy czas dzięki funkcji termostatu. Decydując się na zakup podgrzewacza, warto zwrócić uwagę na to, jakimi opcjami dysponuje. Niektóre modele mogą rozmrażać pokarm, samodzielnie ustawiać temperaturę lub podgrzewać jedzenie np. w słoiczkach. Szczególnie przydatny okaże się sprzęt z możliwością sterylizacji butelek. Lepiej postawić na urządzenie wielofunkcyjne, którego można używać po okresie niemowlęcym. Dzięki temu uniknie się zakupu dodatkowych gadżetów.

Rodzicielstwo dla wielu młodych ludzi jest wyzwaniem, dlatego warto korzystać z akcesoriów usprawniających codzienne życie z małym dzieckiem. Można w ten sposób uniknąć niepowodzeń, które zdarzają się świeżo upieczonym rodzicom. Przed zakupem elektronicznej niani lub podgrzewacza należy sprawdzić, czy te gadżety mają interesujące nas funkcje. Dobranie sprzętu do określonych potrzeb ułatwi wiele obowiązków związanych z wychowywaniem małego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *