Jakie rękawiczki kupić maluchowi?

rękawiczki na śniegu

Podczas chłodniejszych dni warto zadbać o dobrą ochronę dłoni przed zimnem. Ciepłe i przytulne rękawiczki dziecięce odgrywają bardzo ważną rolę jeżeli chodzi o garderobę dziecięcą, dlatego też tym bardziej przy ich zakupie należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli chodzi o najmłodsze dzieci, to zdecydowanie najlepszym wyborem są rękawiczki zimowe z jednym palcem. Niemowlaki podczas zimowych spacerów większość czasu spędzają oczywiście w wózku, dlatego też jednopalczaste rękawiczki są dobrą inwestycją. Tego typu rękawiczki zapewnią pełną ochronę nie tylko przed zimnem, ale również przed podrapaniem. Przy starszych dzieciach, które mogą mieć bezpośredni kontakt ze śniegiem warto rozejrzeć się za rękawiczkami nieprzemakalnymi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rękawiczek dziecięcych?

rękawiczka na śnieguZimowe rękawiczki dla dzieci muszą oczywiście skutecznie chronić delikatne dłonie przed zimnem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że trzeba postawić na ciepłe i przytulne materiały. Najlepszymi parametrami użytkowymi mogą pochwalić się polarowe rękawiczki, które są dodatkowo ocieplane od środka. Kluczem do sukcesu jest również to, aby postawić na odpowiedni rozmiar. Rękawiczki dziecięce powinny być na tyle długie, aby bez żadnego większego problemu można je było schować pod mankietami kurtki. Tylko w ten sposób będzie można skutecznie zabezpieczyć się przed wiatrem. Małe dzieci mogą ściągacz rękawiczki, dlatego też w tym konkretnym przypadku warto postawić na modele na sznurku. Rękawiczki dla dzieci należy umiejętnie dobierać do temperatury i warunków atmosferycznych. Gdy mroźna zima ustanie, to przy plusowych temperaturach warto postawić na rękawiczki wykonane z nieco lżejszego materiału.

Jakie rękawiczki narciarskie dla dziecka?

Najtrudniejszym zadaniem jest wybranie porządnych rękawiczek narciarskich dla dziecka zwłaszcza, że oferta na półkach sklepowych jest bardzo szeroka i różnorodna. Do wyboru są nie tylko rękawiczki jednopalczaste, ale również pięciopalczaste, które zalecane są dzieciom powyżej 6 roku życia. Młodsze dzieci mają bardzo drobne paluszki, które błyskawicznie tracą ciepło, dlatego też warto postawić na jednopalczaste rękawiczki, dzięki którym będzie można łatwiej ogrzać dłonie.

Jakie są najważniejsze parametry rękawiczek narciarskich?

Porządne rękawiczki narciarskie dziecięce powinny po wewnętrznej stronie dłoni posiadać specjalne naszywki z antypoślizgowego materiału. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu dziecko będzie mogło liczyć na pewniejszy chwyt kijów. Najlepszym wyborem są rękawiczki, które posiadają ściągacze albo rzepy. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można raz na zawsze zapomnieć o zsuwaniu się rękawiczek z dłoni. Jeżeli chodzi o sam materiał, to zewnętrzna część rękawiczek koniecznie musi być wykonana z nieprzemakalnego materiału. Dobrym wyborem są rękawiczki wykonane z elastycznej skóry koziej, które dodatkowo posiadają wzmocnienia na części chwytnej. Osoby, które zwracają szczególną uwagę na cenę powinny postawić na wytrzymały poliamid. Rękawiczki wykonane z tego materiału wbrew pozorom są bardzo lekkie i mogą pochwalić się dużą wytrzymałością mechaniczną.

Na jakie materiały postawić?

Solidne i wytrzymałe materiały zapewniają nie tylko wysoki komfort cieplny i pewną jazdę na stoku. Od jakości zastosowanych tkanin zależy także żywotność rękawiczek dziecięcych. Godne polecenia są materiały odporne na przetarcia. Pamiętać należy również na to, aby zwrócić uwagę na jakość szwów. Najlepszymi parametrami użytkowymi mogą pochwalić się oryginalne rękawiczki narciarskie dziecięce z oddychającą membraną. Materiał ten zaprojektowany jest w taki sposób, aby samodzielnie odprowadzać wilgoć. Rękawiczki z membraną dobrze sprawdzą się również w nieco cieplejsze dni, gdyż to właśnie dzięki nim rączki nie będą się pocić. Membrana skutecznie chroni nie tylko przed zimnem, ale również przed wiatrem. Przy zakupach warto zwrócić uwagę także na mankiety za rzepem, które są najlepszą alternatywą dla zwykłych gumek.

Jaka ocieplina jest godna uwagi?

Rękawiczki dla dzieci spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy posiadać będą odpowiednią ocieplinę. Jak wspomniano powyżej najcieplejszym wypełnieniem jest niezawodny puch. Niestety producenci bardzo rzadko sięgają po ten naturalny materiał. Zdecydowanie częściej można spotkać się z ocieplinami syntetycznymi. Największym atutem rękawiczek tego typu jest zwiększona tolerancja na wilgoć. Małe dzieci na narciarskich stokach przy nauce jazdy bardzo często będą wywracać się na śniegu, dlatego też rękawiczki nie mogą przemoknąć. Dużym atutem syntetycznych materiałów jest również to, że błyskawicznie wysychają. Sporą wadą naturalnych ocieplin może okazać się również to, że niestety stopniowo tracą one swoje doskonałe właściwości izolacyjne. Dobre rękawiczki powinny być także elastyczne, dzięki czemu będzie można liczyć na płynne ruchy. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście postawienie na oryginalne rękawiczki od renomowanych producentów, które wykonane są nie tylko z najlepszych materiałów, ale również korzystają z zaawansowanych technologii. Uważać należy jednak na podróbki, których niestety jest pełno na aukcjach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *