Akcesoria do nauki pływania dla niemowląt

zabawka na basen

Dyscypliną sportu, którą każdy powinien opanować, jest pływanie. Coraz popularniejsze staje się zapisywanie na nie niemowląt. To świetna decyzja, choćby dlatego, że im wcześniej dziecko zacznie przygodę z akwenami, tym lepiej. Wszyscy ludzie spędzili około 9. miesięcy w towarzystwie wód płodowych – w brzuchu mamy, dlatego małe dzieci mają odruch wstrzymy wania oddechu pod wodą. Potrafią również poruszać się w niej, wykonując poszczególne ruchy. Nauka pływania ma wiele zalet i pozytywnie rozwija maleństwa w sferze fizycznej, ale też psychicznej. Brzdące ćwiczą dzięki temu nie tylko koordynację i równowagę, a także zdolności motoryczne. Zapisując swoje pociechy na zajęcia, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów, ułatwiających przebywanie w akwenach zapewniających bezpieczeństwo oraz komfort maluchom.

Specjalne pieluszki do wody

Opróczdzieci ubrane w pieluszki wodoodporne pływające po basenie stroju kąpielowego niezbędne mogą okazać się również inne akcesoria przed pierwszą wizytą na basenie. Dla dziecka, które nie ukończyło czwartego roku życia, obowiązkowe są także pieluszki wodoodporne. Niektóre kąpieliska oferują możliwość nabycia pieluszek na miejscu, ale dla pewności zawsze warto mieć je przy sobie. Zaoszczędzi to niepotrzebnego stresu szkrabowi i rodzicom, którzy musieliby mu odmówić  zabawy w wodzie. Pieluszki do wody mają zapobiegać przedostawaniu się jej zawartości do basenu, ponieważ nie wszystkie brzdące są już w stanie panować nad swoimi czynnościami fizjologicznymi. Z myślą o nich, komforcie rodziców i innych użytkowników basenów producenci stworzyli produkty wykonane z neoprenowego materiału. Charakteryzują się tym, że nie chłoną wody, jak zwykłe pieluszki. W innym przypadku tradycyjny pampers byłby napompowany cieczą już po chwili. Skutecznie zakłóciłoby to swobodne pływanie, a jego waga ciążyłaby dziecku. Ważną kwestią przy zakupie wodoodpornych pieluszek jest odpowiednie dopasowanie. Pieluszki powinny dokładnie przylegać do skóry, a dobrze dobrane nie krepują ruchów, ani nie uwierają, zapewniając komfort bobasowi.

Jaki jest wybór pieluszek do wody?

Zarówno w lokalnych punktach handlowych, jak i sklepach internetowych można znaleźć jednorazowe pieluszki na basen, a także te przeznaczone do wielorazowego użytku. Drugie należy zmienić, dopiero gdy maluch z nich wyrośnie. Wybór tego rodzajów produktów to kwestia wygody, choć przy częstym uczęszczaniu na basen sprawdzą się te wielokrotnego użytku. Po wykorzystaniu wystarczy ją przepłukać i wysuszyć przed ponownym założeniem. Warto nadmienić, że jest to ekologiczne podejście.

Buty do pływania – jak wybrać?dzieci ubrane w pieluszki wodoodporne skaczące do wody

Kolejną istotną kwestią jest zakup specjalnego obuwia do wody dla brzdąców. Sprawdzi się nie tylko na basenie, ale także nad morzem czy w innych kąpieliskach. Gwarantują one ochronę maluszka np. przed skaleczeniem na kamienistych plażach, ale także strzegą przed poślizgnięciem się na basenie czy bakteriami. Buty do wody dla dzieci powinny zostać wykonane z materiału szybkoschnącego. Ponadto ich podeszwa musi być gruba tak, aby mogła zabezpieczyć stopę przed ostrymi przedmiotami. Oprócz tego ważna jest jej elastyczność. Dzięki niej ruchy maleństwa nie będą krępowane i nic nie przeszkodzi w swobodnej zabawie w wodzie i na plażach. Odpowiednio dobrany rozmiar zagwarantuje to, że obuwie nie ześlizgnie się ze stóp, co potrafi być nieprzyjemne i wtenczas nie spełnia swojej podstawowej funkcji.

Okulary do pływania dla najmłodszych

Dzieci nie lubią, gdy do oczu dostaje się im woda. Znacząco zniechęca je to do dalszej aktywności np. w basenach. Dlatego warto zaopatrzyć się w okulary pływackie, które podniosą komfort pływania. Wtedy również szybciej przychodzi im nauka, ponieważ dzięki nim są w stanie widzieć pod wodą. Na rynku dostępnych jest kilka modeli gogli. Jedne z nich to klasyczne, posiadające regulowane noski bądź te zamontowane na stałe. Należy je dobrać ściśle rozmiarem, uwzględniając głowę i twarz bobasa, ponieważ gumka zaczepiana za głową nie jest regulowana. Innym wariantem są okulary do pływania dla dzieci z wymiennym noskiem. Sprawdzą się u nieco większych pociech, mogących dostosować binokle do zmieniającego się kształtu twarzy. Pasek jest regulowany, dlatego gadżet najprawdopodobniej posłuży kilka sezonów. Dla brzdąców uwielbiających nurkowanie dobre będą maski nurkowe. Są dużo większe oraz wygodniejsze niż tradycyjne okulary. Osłaniają one nie tylko oczy, ale również część twarzy, przylegając do głowy użytkownika.

Pływanie może być przyjemne

Uczęszczanie na basen może być przyjemne i niesie ze sobą szereg korzyści związanych ze sprawnością fizyczną. Im szybciej maluszek zacznie naukę pływania, tym lepiej. Po trzech miesiącach życia jest możliwość zapisania niemowlaka na lekcje. Przed pierwszą wizytą w obiekcie wodnym warto kupić pociesze kilka gadżetów, które ułatwią jej przystosowanie się w nowych warunkach, ale również zapewnią bezpieczeństwo i ogólny komfort.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *