Niesamowity blog pełen porad dla świeżo upieczonych rodziców.

Jak powstało ABC Noworodka?

W kwietniu 2012 roku byłam na ostatniej prostej mojej pierwszej ciąży. Wtedy też postanowiłam założyć bloga, na którym chciałam dokumentować moje pierwsze lata w roli matki. Jako położna miałam okazję wiedzieć setki szczęśliwych mam, które rozpoczynały swoją przygodę z rodzicielstwem. I o ile przebieg ciąży nie miał przede mną tajemnic, o tyle to, co jest po narodzinach, już tak. Nie było wtedy za wiele miejsc w Internecie, gdzie można było się dowiedzieć o tych pierwszych tygodniach. A i tak wydawały się być mało wiarygodne. Albo przedstawiało się ten okres w samych superlatywach, albo wręcz przeciwnie. Konieczne było przekonanie się na własnej skórze kto miał rację.

I nikt nie miał.

Ponarodzinowa ewolucja

W końcu urodziłam i zaczęła się zabawa. Na samym początku nawet za dużo nie myślałam. Robiłam byle jakie zdjęcie, pisałam parę słów i po prostu padałam plackiem na łóżku. Dopiero po paru tygodniach, gdy udało mi się przystosować do nowego trybu życia, mogłam na spokojnie usiąść i przeanalizować to, co miało miejsce, porównać z tym, czego miałam okazję się dowiedzieć w trakcie ciąży. Widząc rozbieżności w każdym kierunku, dostałam motywacji. Chciałam zmienić myślenie kobiet o czasie po narodzinach, podzielić się z nimi radami, rozproszyć obawy, pocieszyć, pośmiać się razem. W wolnych chwilach, które udawało mi się wyłapywać, spisywałam plan działania i notowałam każdy pomysł, który pojawiał się w mojej głowie. Mając dokładną wizję tego, co chcę osiągnąć, rozpoczęłam powolną pracę nad rozwojem mojego bloga.

Społeczność

Wraz ze wzrostem popularności bloga, zaczęła się pojawiać publika, mniej lub bardziej stała. Czytelnicy w komentarzach zamieszczali swoje historie, opinie, przemyślenia, ja czytałam, wdawałam się w dyskusje i dalej myślałam. Myślałam, jak jeszcze mogę pomóc tym wszystkim ludziom poprzez mojego bloga, w jaki sposób da się jeszcze bardziej poszerzać horyzonty i odkrywać życie z noworodkiem. Wtedy pojawił się pomysł, by tego bloga tworzyć razem z czytelnikami. Zaczęłam zbierać wszystkie historie i publikować je za zgodą autorów. I tak jest po dzisiejszy dzień.

Bądź Na bieżąco!

Abc Noworodka © All rights reserved