O czym warto pamiętać wybierając się na spacer z pociechą?

wózek i torba dla dziecka

Spacer większości dorosłym i dzieciom kojarzy się z mile spędzonym czasem na świeżym powietrzu. Doceniają to szczególnie rodzice pociech uwielbiających spać w wózkach bądź spacerówkach na zewnątrz. Przechadzki po zalesionych terenach, gdzie powietrze jest wyjątkowo czyste i pełne tlenu dobrze działają na samopoczucie maluchów oraz ich opiekunów. Wiosenne i letnie piesze wycieczki po długiej zimie są niezbędne, chociażby ze względu na słońce będące źródłem witaminy D. Przekształcona w organizmie w wapń wspiera prawidłowy rozwój kości, odgrywający w okresie niemowlęcym i dziecięcym kluczową rolę. Zatem aktywność na zewnątrz ma wiele zalet. Warto jednak odpowiednio przygotować się do niej, tak, aby z daleka od domu, niczego nie zabrakło pociesze i jej rodzicom. Oczywiście niezbędna okaże się torba bądź plecak do wózka, w których wnętrzu znajdą się najpotrzebniejsze rzeczy takie jak pieluchy, kremy, mleko, smoczek itd. Zachowanie komfortu termicznego dziecka to kluczowy aspekt. Nie należy go przegrzewać, ani wychładzać, ponieważ może to doprowadzić do niemiłych konsekwencji. Przyda się również parasolka lub osłona przeciwdeszczowa. W ten sposób nawet wahania pogody nie zaskoczą spacerowiczów.  

Niezastąpiona i niezbędna torba do wózka

wózek i torba do wózkaJakiekolwiek wyprawy poza dom, niezależnie od ich długość nie mogą się udać bez wielu koniecznych akcesoriów dla najmłodszych. Dlatego do zebrania ich wszystkich w jednym miejscu niezbędna jest funkcjonalna torba do wózka. Towarzyszy ona wszystkim wyjazdom i spacerom, ułatwiając funkcjonowanie poza miejscem zamieszkania. Dobrze dobrana pomieści sporą ilość rzeczy. Kluczowym aspektem może okazać się organizacja wewnątrz, dzięki przegrodom, które ułatwiają szybkie znalezienie konkretnych przedmiotów np. na butelkę mleka, pieluszki czy smoczek. Gdy rodzic będzie czegoś potrzebował, nie straci pięciu minut na wyjmowanie wszystkiego ze środka i wkładanie tego z powrotem. Warto również wybierać uniwersalne kolory oraz wzory. Dzięki temu pasować będą nie tylko do gondoli, ale i spacerówki. Dobra torba posiada także solidny system pasów na rączce umożliwiających szybki montaż i demontaż w dowolnym momencie. Powinny być jednak na tyle wytrzymałe, żeby nie spadały w trakcie jazdy. Istotną rolę odgrywa także materiał, z którego została wykonana  torba.  To on wpływa na ogólny wygląd nawet po dłuższym czasie użytkowania. Słabe tkaniny nie wytrzymają stałego korzystania w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Dobrej jakości plecak do wózka musi być stateczny, odporny, pojemny i estetyczny.

Miły i przytulny kocyk do wózka

Pogoda potrafi być zmienna, dlatego nawet w wyjątkowo ciepły i słoneczny dzień, spacerując z dzieckiem, warto mieć przy sobie kocyk dla niemowlaka. Jego grubość oraz materiał należy dopasować do pory roku. Zimą sprawdzą się grube bambusowe i bawełniane, natomiast wiosną i latem o wiele lepszym wyborem będą te lżejsze o dużej przewiewności. Dzięki temu maluszek podczas chłodnych podmuchów wiatru nie odczuje zmiany temperatury i zmniejszy się prawdopodobieństwo potencjalnego przeziębienia. Idealnie sprawdzi się również jako ochrona przed owadami w lasach bądź parkach, w których aktywność komarów i innych stworzeń jest zwiększona. Wielu bobasom znacznie łatwiej zasypia się także jeśli mogą przytulić się do swoich delikatnych w dotyku kocyków bądź maskotek. Dlatego posiadanie przykrycia dla brzdąców może przydać się w najmniej odpowiednim momencie. Takie kocyki są lekkie i cienkie, dzięki czemu nie ma  problemów z przechowywaniem ich. Zmieszczą się do pojemnej torby do wózka. Nie należy zapominać o właściwym rozmiarze tekstyliów, ponieważ zbyt duże będą sprawiać kłopoty, spadając, natomiast za małe nie okryją należycie brzdąca. Dzięki dużej konkurencyjności na rynku znaleźć można wiele wzorów, motywów bajkowych oraz wariantów kolorystycznych. Z całą pewnością każdy wybierze adekwatny dla swojej pociechy, uwzględniając certyfikowane produkty.

Parasolka do wózka – ochrona przed słońcem i deszczem

rodzice trzymający wózek i torbę dla dziecka

Wiosenne i letnie spacery napawają wszystkich pozytywną energią, a dziecko może poznawać otaczający świat, rozglądając się. Jednak deszcz i rażące w oczy słońce może wywoływać niepokój u maluszka niepotrafiącego jeszcze komunikować swoich potrzeb. Dlatego warto zadbać o to wcześniej i kupić akcesorium, jakim jest parasolka do wózka. Sprawdzi się zarówno podczas zachodów słońca, jak i po południu, kiedy to  duże natężenie słoneczne może poparzyć skórę bobasa. Nie należy również zapominać o kremach z filtrem, będących dodatkową ochroną. Dobrze jeśli parasolka posiada proste mocowanie, łatwe w montażu i demontażu. Powinna też mieć możliwość regulacji w dowolnym kierunku, zapewniając komfort maluchowi bez względu na to, z której strony padają promienie. Jeśli materiał wykonania jest podatny na czyszczenie, ułatwi to utrzymanie go w czystości. Mżawka bądź ulewa nie muszą być wcale straszne poza domem. Wystarczy mieć np. osłonę na wózek stanowiącą skuteczną ochronę przed kroplami deszczu. Zagwarantuje to komfort najmłodszym, ochroni wózek maluszka przed nasiąknięciem, ale i zmniejszy szansę na to, że maleństwo się przeziębi. Wymienione gadżety nie zajmują dużo miejsca, dlatego powinny znaleźć się w zestawie wyjściowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *