Zabawki idealne do basenu dziecięcego

gumowa orka jako jeden z przykładów zabawek do wody

Ciepłe dni sprzyjają aktywności na zewnątrz, długim spacerom i przebywaniu we własnych ogrodach i na działkach. Tak samo jak wielu dorosłych, dzieci kochają, kiedy to nie muszą zakładać czapek i szalików przed wyjściem. Uwielbiają za to jazdę na rowerze, hulajnodze, zabawy na placach zabaw, w piaskownicy czy kąpiele w basenie. Upalne dni zachęcają do tego typu rozrywek w obecności dorosłych. Jako że na rynku znaleźć można najróżniejsze gadżety czy meble ogrodowe, jedynym ograniczeniem okazuje się budżet oraz wolne miejsce. Producenci wciąż prześcigają się we wprowadzaniu coraz to nowszych zabawek i akcesoriów, urozmaicając je zdobieniami czy wykorzystując inne materiały. Jednak przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów i zastanowić co będzie najlepsze dla naszej pociechy. Istotną kwestią, o którą należy bezwzględnie zadbać, jest dopasowanie wielkości basenu do wieku dzieci. Do każdego pułapu powinno się dobrać odpowiedni zbiornik tak, aby nie był zbyt duży, a tym samym zbyt mały. Zabawa mogłaby być niebezpieczna lub zwyczajnie nudna z perspektywy szkraba. 

Jakie zabawki do wody wybrać?

zabawki do wody położone na ziemi

Najczęstszym wyborem są tradycyjne baseny w kształcie koła lub prostokąta. W tego typu wariantach można poszaleć z dodatkami i gadżetami do wody – jako że jest dla nich miejsce. Świetnie sprawdzają się najróżniejsze koła, krążki czy ringi do pływania. Mnogość ich kolorów, kształtów na podobieństwo zwierząt czy wzorów zachwyci wszystkich najmłodszych. Tego typu zabawki do wody wybrane bezpośrednio przez pociechę mogą pomóc w nauce pływania i zachęcić do aktywności tego typu. Niezastąpione są też materace do wylegiwania i wygrzewania na słońcu. Do basenu idealnie nadadzą się również piłki plażowe, dzięki którym zabawy nie będą nudne oraz zaangażują do ruchu nawet współtowarzyszących rodziców. Niektóre baseny dostępne są w wersji swego rodzaju placu rozrywki. W ich skład wchodzą najróżniejsze zjeżdżalnie, parasolki chroniące przed promieniami słonecznymi czy psikawki. Wszystko to gwarantuje rozrywkę pełną wrażeń i satysfakcji. Woda niekiedy nie nagrzewa się szybko, szczególnie jeśli basen umiejscowiony został w cieniu. Wówczas niezbędna okaże się grzałka, która podgrzeje wodę do odpowiedniej temperatury. Wtedy też przebywanie w niej będzie dużo przyjemniejsze szczególnie dla najmłodszych.

Zabawki do basenu, ale i na plażę

zabawki do wody, przykładem może być koło widoczne na obrazkuDecydując się na zakup basenu, warto zastanowić się, jak długo dziecko będzie z niego korzystało. Oczywiście wersje dla najmłodszych pociech najprawdopodobniej będą sprawdzały się tylko przez jeden sezon, z racji, że w kolejnym okażą się za małe. Gdy pociecha jest nieco starsza, należy rozważyć zakup większego, dobrej jakości. Wówczas wystarczy każdego roku dokupować inne zabawki do kąpieli, aby urozmaicić rozrywkę w wodzie. Wiele z gadżetów można wykorzystywać na plaży czy miejskich basenach, dlatego nie muszą wcale leżeć całą zimę, oczekując na cieplejsze dni. Okulary lub maska do pływania zda egzamin zarówno w przydomowym basenie, jak i innych akwenach. Podobnie z pompowanymi kołami, piłkami czy pływaczkami. Granie w siatkówkę lub piłkę plażową sprawi tyle samo radości, co pluskanie się. W sklepach z akcesoriami do pływania znajdą się także różnego rodzaju pistolety wodne. Urozmaicą rozrywkę, zmuszając do aktywności jednakowo w zbiornikach wodnych, jak i poza nimi. Wojny z ich udziałem będą pełne ekscytacji. Ne wolno jednak zapominać, że jakakolwiek aktywność pociech w wodzie musi być nadzorowana przez osobę dorosłą.

Gadżety do wanny i basenu

Dla najmłodszych brzdąców zainteresowanych pluskaniem się i siedzeniem w wodzie, świetnie sprawdzą się niewielkie gadżety i zabawki. Zaliczają się do nich książeczki wodne z efektami dźwiękowymi czy niewielkie gumowe akcesoria w kształcie zwierząt np. kaczek, żab, ryb, żółwi unoszących się na wodzie. Znaleźć można też nakręcane wersje, które samodzielnie pływają lub sterowane zdalnie np. rekiny. Tego typu akcesoria sprawdzą się nie tylko w basenie, ale również jako zabawki do wanny. Na rynku dostępne są również puzzle do wody czy urządzenia robiące bąbelki. Wszystkie z osobna sprawią wiele radości i zachęcą najmłodszych do pływania, kąpieli oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu, o ile tylko to możliwe.

Odpowiednia dawka aktywności fizycznej jest niezbędna do prawidłowego rozwoju brzdąców – fizycznego i psychicznego, dlatego poprzez korzystanie z najróżniejszych gadżetów, należy do niej zachęcać. Pływanie to idealny sposób na doskonalenie koordynacji ruchowej. Niemniej jednak trzeba wspomnieć o korzyściach z tego wynikających – wsparcie mięśni, stawów, a także układu oddechowego czy krążenia. Poprawia się również kondycja dzieci i ich odporność. Warto też podkreślić, że zachęcanie oraz zabawa w wodzie może przyczynić się do szybszej nauki pływania, dzięki której pociechy stają się bardziej pewne siebie, samodzielniejsze i odważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *