Wkładki chłodzące dla dzieci – czy warto kupić?

dziewczynka siedząca w wózku, w któym znajduje się też wkładka chłodząca

Latem dni stają się dłuższe i przede wszystkim cieplejsze, a to zachęca dużo osób do wychodzenia z domu i spacerów ze swoimi pociechami na świeżym powietrzu. To także czas rodzinnych wyjazdów, które często wiążą się z koniecznością pokonania wielu kilometrów. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na wysokie temperatury, ponieważ te potrafią być uciążliwe zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Maluchy nierzadko dużo gorzej sobie z nimi radzą, dlatego wsparcie ich w tego typu sytuacjach okazuje się bardzo ważne.

Organizm małego człowieka jest wrażliwy na działanie promieni słonecznych, należy zatem go przed nimi odpowiednio zabezpieczyć, poprawiając tym samym jego komfort podczas spacerów czy nawet krótkiej podróży samochodem. Z pewnością pomoże w tym czapka, parasolka do wózka i odpowiedni ubiór. Co, jeśli jednak pociecha posiada to wszystko, a wciąż skarży się na gorąc? Wtedy warto postawić na chłodzące wkładki do wózków i fotelików.

Czym są wkładki chłodzące?

dziecko siedzące w wózku spacerowym wyposażonym we wkładkę chłodzącą Wkładki chłodzące z pewnością wielu osobom mogą kojarzyć się z modelami antypotowymi. Mają wiele cech wspólnych, jednak zasadniczo się różnią. Pierwszy rodzaj jak sama nazwa mówi, ma za zadanie chłodzić, drugi zaś odprowadzać wilgoć. Ich kształt i sposób użytkowania jest natomiast taki sam. Wkładkę umieszcza się w miejscu, w którym pociecha siedzi i gotowe. Większość z nich mocuje się na rzep, choć niektóre posiadają dodatkową gumkę zaczepianą o boczne poduszki fotelika.

Pasy w zależności od wybranej nakładki przekłada się przez specjalnie wytłoczone otwory, niektóre warianty natomiast nie przeszkadzają w normalnym zapięciu pasów ze względu na swój krój. Wkładka do spacerówki lub fotelika wykonana jest z zewnątrz z delikatnej tkaniny, w środku natomiast znajduje się żel powstały wskutek połączenia wody, poliakrylanu sodu, methylparabenu, a także glicerolu. Niektórzy producenci używają zamiast tego outlastu, czyli materiału, który wykorzystywany był przez NASA w latach 90 do produkcji odzieży astronautów.

Wkładka chłodząca niezbędna na wakacyjny wyjazd

Podróż samochodem z dzieckiem nie zawsze należy do przyjemnych doświadczeń. Zwłaszcza jeśli do pokonania ma się mnóstwo kilometrów, a na zewnątrz panuje wysoka temperatura, która dodatkowo drażni pociechę. W takich sytuacjach niezbędna może okazać się wkładka chłodząca do fotelika. W wielu przypadkach ma ona uniwersalny rozmiar, co oznacza, że pasuje do każdego modelu. To znacznie ułatwia zakup, ponieważ nie trzeba martwić się o to, że nakładka nie zmieści się do posiadanego fotelika.

Zawarty w akcesorium żel zaczyna chłodzić w momencie, kiedy wchodzi w kontakt z ciepłem – czyli w tym przypadku ze skórą dziecka. Odbywa się to na optymalnym poziomie, dzięki czemu niemożliwe jest nadmierne wychłodzenie się malucha. Warto również wspomnieć, że żel będzie aktywny do 4h, później na godzinę należy przestać go używać. Po tym czasie jednak znów zyskuje swoje funkcje, co sprawia, że wkładki są wielorazowe. Nie należy zostawiać go w samochodzie, ponieważ z uwagi na wysokie temperatury wewnątrz, mogłoby to zaburzać działanie akcesorium.

Wkładki chłodzące dla najmłodszych

dziecko w wózku z wkładką chłodzącąLato to doskonały czas na pierwsze spacery z pociechami. Ryzyko zachorowania z powodu zimna i przewiania zmniejsza się właściwie do minimum, powstaje jednak szansa na to, że maluch się spoci i również złapie jakąś infekcję. Aby tego uniknąć, należy ubrać go lekko, adekwatnie do pogody. Kolejnym sposobem jest zakupienie takiego akcesorium jak wkładka do wózka. Jej głównym zadaniem będzie zapewnić chłód na odpowiednim poziomie. Dzięki temu pociecha nadmiernie się nie spoci, a co więcej spacer sprawi jej o wiele więcej przyjemności, bez względu na temperaturę.

Tego rodzaju nakładka jest odpowiednia dla dzieci w każdym wieku, dzięki uniwersalnemu krojowi wpasuje się do każdego wózka – gondoli czy spacerówki, a nawet nosidełka. Istnieje możliwość używania jej nawet podczas podróży autem. Warto wspomnieć, że wkładki można prać. Jak wiadomo, maluchy mają wyjątkowe zdolności do brudzenia wszystkiego dookoła, zatem to jedna z najważniejszych cech rzeczy dla dzieci.

Wkładki chłodzące nie tylko w wózku czy foteliku

Wkładki chłodzące umieszcza się głównie w wózkach i fotelikach dla dzieci, jednak w łóżeczkach również mogą się rewelacyjnie sprawdzić. Upał nierzadko doskwiera nie tylko na spacerach czy w trakcie podróży, ale również w ciągu dnia w domu czy mieszkaniu. Gdy domownicy nie mają do dyspozycji klimatyzacji, zaczyna robić się mały problem, zwłaszcza gdy trzeba położyć maluszka na planową drzemkę. Upał często nie pozwala zasnąć, a to wiąże się z marudzeniem.

Aby uniknąć takich sytuacji, warto zainwestować w matę, która zapewni brzdącowi chłód w momencie, gdy będzie na niej leżał. Przyniesie to ulgę przy wysokich temperaturach i zapewni spokojny sen. Tego typu akcesorium dobrze odprowadza pot, dzięki czemu materacyk nim nie przesiąka. Nie jest wyczuwalny także nieprzyjemny zapach, zatem nie trzeba wymieniać z tego powodu pościeli. Ten aspekt dotyczy także wózków czy fotelików. Za sprawą tej właściwości nie trzeba ich tak często prać, nie odbarwi się kolor, a w ten sposób łatwiej będzie można je sprzedać, gdy pociecha z nich wyrośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *