Wybór funkcjonalnego wózka dla dziecka

mężczyzna z wózkiem dziecięcym

Wózki dziecięce to jeden z najbardziej symbolicznych zakupów rodziców dla noworodka. Obecnie bardzo szeroka oferta rynkowa wózków dziecięcych sprawia, że rodzice nie zawsze wiedzą, jaki wózek dla dziecka będzie najbardziej odpowiedni. Dobór właściwego wózka dla malucha to mimo wszystko ważna decyzja, ponieważ taki zakup będzie służył przez pierwsze miesiące, a tym samym jest niezbędny do codziennego funkcjonowania. Zatem na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego wózka dla dziecka?

Poszukiwania pierwszego wózka dziecięcego, gdzie producenci oferują bardzo szeroką gamę wzorów, funkcji, kolorów czy rodzajów powoduje, że rodzice czują się zagubieni. Niemniej podejście do poszukiwań wózka bez podstawowej wiedzy oraz określenia potrzeb może skutkować długimi godzinami spędzonymi na poszukiwaniach zarówno w internecie jak i w sklepach. Co w takim przypadku można zrobić, aby znacząco ułatwić sobie poszukiwania wózka dziecięcego, a tym samym kupić taki który rzeczywiście spełni oczekiwania?

Wózki dziecięce – funkcjonalności i rodzaje

kobieta ze spacerówkąNiezwykle bogata oferta producentów wózków dziecięcych pozwala na spełnienie, nawet tych najbardziej wysublimowanych oczekiwań rodziców względem funkcjonalności wózka dla dziecka. Obecnie można wyróżnić trzy zasadnicze kategorie wózków takie jak: wózki dziecięce klasyczne, wózki uniwersalne oraz wózki dla dzieci o charakterze specjalistycznym. Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka to ważna decyzja rodziców. Jakie obecnie są najpopularniejsze rodzaje wózków oraz na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego wózka dla malucha?

Gondola, to określenie dla rodzaju wózka, który przeznaczony jest dla dzieci od pierwszego do szóstego miesiąca życia. Należy zaznaczyć, że przy wybieraniu tego rodzaju wózka szczególną uwagę trzeba zwrócić na jego wymiary. W końcu chodzi o wygodę dziecka. Budka powinna posiadać możliwość regulowania, aby możliwe było chronienie dziecka przed opadami, słońcem czy wiatrem. Ponadto regulacja oparcia to również ważna funkcja, która będzie bardzo przydatna w momencie, kiedy maluch zacznie siadać. Uwagę trzeba zwrócić również na materiały, z jakich wykonany jest wózek, gdzie szczególnie ważna jest wodoodporność i odpowiednia wentylacja.

Spacerówka, to określenie dla wózka spacerowego. Obecnie wózki spacerowe w zależności od odpowiedniego rodzaju oparcia dla dziecka stosowane są od pierwszego bądź od szóstego miesiąca. W takich wózkach dla dzieci ważnymi funkcjonalnościami jest możliwość ręcznego regulowania wielu elementów. Ważne jest również dostosowanie odpowiednich wymiarów wózka, aby mógł dłużej posłużyć, nie tracąc przy tym takich funkcjonalności jak wygoda i bezpieczeństwo. Z wózków spacerowych najczęściej korzystają dzieci, które już potrafią samodzielnie raczkować, a nawet chodzić.

Wózek wielofunkcyjny 2w1, to wózek dziecięcy, który składa się z trzech najważniejszych części takich jak: gondola, stelaż i spacerówka. Ponadto wózek 2w1 powinien charakteryzować się prostym projektem stelaża, który będzie przede wszystkim łatwy w codziennej obsłudze. Musi posiadać również odpowiedni poziom amortyzacji, pewny hamulec, dobre jakościowe kółka i najlepiej kosz na zakupy. Należy podkreślić, że wybór wózka 2w1 jest bardzo częstym wyborem wśród rodziców. Oczywiście jest on droższy od klasycznej Gondoli czy Spacerówki, ale zdecydowanie bardziej funkcjonalny, posiadający wiele ważnych zastosowań, które wpływają na dużą wygodę codziennego użytkowania.

Jogger, to rodzaj wózka biegowego, który stworzony został z myślą o aktywnych rodzicach, którzy spacer z maluchem chcą łączyć z własną aktywnością fizyczną. Powszechnie joggery posiadają opływowy kształt, a także doskonałą amortyzację, która skutecznie ogranicza wstrząsy malucha podczas biegu. Jednak należy pamiętać, aby siedzisko w wózku było wyposażone w podwójne, a także trwałe pasy bezpieczeństwa, które skutecznie będą chroniły dziecko przed wypadnięciem z wózka. Niemniej wózki biegowe rekomendowane są przede wszystkim dla dzieci, które ukończyły już szósty miesiąc.

Wózek dla dziecka – jaki wybrać?

ojciec z dzieckiem w spacerówcePoszukiwania i wybór idealnego wózka dla malucha, który będzie spełniał pokładane w nim oczekiwania to obecnie nie taka prosta sprawa. Śmiało można takie poszukiwania porównać z poszukiwaniami Świętego Graala, o którym każdy słyszał, ale przecież nikt nie widział. Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka przede wszystkim powinien opierać się na kilku ważnych kwestiach. Pierwsza z nich to pora roku, w jakiej ma się urodzić maluch, co z pewnością wpłynie na wybór odpowiedniego sprzętu. Druga kwestia to tryb życia, jaki prowadzą rodzice, a szczególnie mama. Jeżeli to jest dynamiczny tryb życia to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie wózek spacerowy. Inną kwestią może być to ile akcesoriów potrzeba do wózka dla dziecka. Dlatego tez w momencie wyboru najlepszego wózka dla dziecka warto wziąć pod uwagę powyższe aspekty, ale przede wszystkim wybór dostosować do obecnego stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *