Na co zwracać uwagę wybierając torbę do wózka?

matka z torbą i wózkiem

Pojawiające się coraz śmielej na niebie słońce skłania wielu rodziców do tego, aby wziąć wózek dziecięcy i wyjść z maluchem na spacer. Jak się jednak można szybko przekonać na takim spacerze, bez sporej ilości akcesoriów i elementów do opieki nad dzieckiem, bardzo trudno będzie przejść nawet kilka metrów. Obowiązkowe i niezbędne staje się więc to, aby posiadać swego rodzaju plecak do wózka, w którym pomieścić będzie można wszystkie potrzebne do opieki nad dzieckiem przedmioty. Jak więc taki element wyposażenia wybrać i czym się kierować podczas jego kupowania?

Dlaczego torba do wózka jest tak ważna?

mama pakująca torbę do wózkaZanim przejdzie się do tego, jak powinno się wybierać torby do wózka, jakie są ich rodzaje i najważniejsze cechy, najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego powodu są one aż tak ważne, że trzeba poświęcić im dłuższą chwilę podczas ich kupowania. Z jakiego powodu nie można wejść po prostu do sklepu i wziąć z półki pierwszy lepszy model?

Torba dla mamy i taty do wózka jest krytycznie wręcz ważna. Wszystko z tego powodu, że opieka nad dzieckiem wymaga posiadania przy sobie w dosłownie każdej chwili sporej ilości najróżniejszych elementów. Jeśli któregoś z nich zabraknie, mogą mieć miejsce spore nieprzyjemności. W końcu trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy na spacerze, z dala od domu, nie będzie się miało na zmianę pieluszek dla dziecka.

Oprócz pieluszek bardzo ważne jest także to, aby mieć w torbie takie elementy, jak jedzenie i picie dla malucha, ponieważ w każdej chwili może on poczuć głód lub pragnienie. Co więcej, w torbie powinny znajdować się także jego zabawki, czy też ubranka na zmianę oraz proste kosmetyki dla dziecka. Warto również, aby znalazło się w niej tyle wolnego miejsca, aby zmieścił się zapasowy kocyk.

Co jednak niezwykle istotne w przypadku rozważania zasadności zakupu torby do wózka, wiedzieć trzeba o tym, że korzystać z niej będzie nie tylko dziecko, lecz również i rodzice. Dlatego też będzie ona dawała dodatkową przestrzeń także na przedmioty dla starszych osób. Mowa tu jest o specjalnej kieszeni na telefon, dokumenty czy też klucze do domu. Warto również, aby mogła się w niej zmieścić książka, która pozwoli poczytać sobie na spacerze, siedząc na ławce, gdy maluch będzie smacznie spał.

Jak więc widać, dobra torba do wózka to prawdziwy kombajn, jeśli chodzi o możliwości. Jest to zdecydowanie jeden z najważniejszych i najpraktyczniejszych elementów dziecięcej wyprawki. Powstaje teraz tylko pytanie, jak się taką torbę powinno wybierać i na co tak właściwie zwracać uwagę podczas jej kupowania.

Najważniejsze cechy dobrej torby do wózka

Torby do wózka są naprawdę ważnym elementem wyposażenia w przypadku opieki nad dzieckiem. Pomimo jednak tego, mało kto jest w stanie powiedzieć, jakimi konkretnymi cechami powinna się taka torba charakteryzować. Na co zatem trzeba zwracać dużą uwagę, gdy się ją kupuje?

Nie da się zaprzeczyć temu, że jedną z najważniejszych spraw jest jej wielkość. Kupienie torby zbyt małej, do której nie wejdą wszystkie potrzebne rzeczy, mija się po prostu z celem. Z drugiej jednak strony nie można również kupić modelu znacznie przekraczającego potrzeby, ponieważ będzie on zwyczajnie niewygodny podczas noszenia. Przyjmuje się, że optymalną wielkością takiej torby jest model o wymiarach 35 × 50 centymetrów.

torba dla mamy

Kolejną krytycznie wręcz ważną sprawą, jeśli chodzi o wybieranie takiej torby, jest materiał, z którego będzie ona uszyta. Oczywiście wygląd jest bardzo ważny, lecz w pierwszej kolejności trzeba się przyjrzeć temu, jak się ona prezentuje od strony praktycznej. Mowa tu jest przede wszystkim o odporności takiego materiału. Niedopuszczalne w przypadku takiej torby jest sytuacja, gdy materiał się podrze. Co więcej, musi to być torba w pełni wodoodporna, aby podczas deszczu obecne w niej elementy nie były narażone na zamoczenie. To jeszcze nie wszystko, ponieważ dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na to, czy taka torba zabezpieczy obecne w niej rzeczy przed promieniami UV, które mogłyby spowodować niemałe szkody.

Bardzo ważną cechą będzie również waga. Jeśli się torbę zapakuje wszystkimi potrzebnymi rzeczami, waga całego zestawu może być znaczna. Warto więc, aby sama torba, jeszcze bez przedmiotów w niej, charakteryzowała się możliwie jak najniższą wagą, dzięki czemu po zapakowaniu nie będzie aż tak ciążyła.

Dobra torba do wózka musi się charakteryzować jeszcze dwoma bardzo ważnymi cechami. Mowa tu jest o odpowiedniej ilości przegródek i kieszeni, a także o dobrym i stabilnymi zapięciu. Kluczem w przypadku odpowiedniego rozmieszczenia wszystkich przedmiotów jest logiczna budowa. Powinna więc ona mieć dostosowane do poszczególnych przedmiotów kieszenie czy też przegródki, które pozwolą wszystko lepiej poukładać. Jeśli natomiast chodzi o zapięcie torby, to w tym wypadku poleca się przede wszystkim torby zapinane na zamek błyskawiczny, ponieważ jest on stabilny i mocny. Warto również rozważyć modele, które pewne kieszenie będą miały zamykane na rzepy, co z pewnością ułatwi wyjmowanie z nich rzeczy.

Dodatkowe akcesoria dołączane do torby

Dobra torba do wózka powinna charakteryzować się jeszcze jedną, bardzo ważną cechą, a mianowicie być wyposażona w kilka dodatkowych elementów ułatwiających opiekę nad maluchem. O czym konkretnie mowa?

W pierwszej kolejności warto się upewnić, czy kupowana torba wyposażona jest w takie elementy, jak w matę do przewijania, termiczny pokrowiec na butelkę, czy też dodatkowe zaczepy i elementy mocujące, które pozwolą stabilnie zamocować torbę do wózka lub też nosić ją jak klasyczną torebkę na ramieniu.

A może plecak do wózka?

Na sam koniec warto się jeszcze zastanowić nad tym, jaką postać powinna mieć dobra torba do wózka. Zdecydowanie najpopularniejszym modelem jest rzecz jasna wersja z paskiem, lecz oprócz niej kupić można torbę w formie plecaka. Jest to bardzo pomocna wersja, jeśli zabiera się ze sobą nieco mniejszą ilość akcesoriów do opieki nad dzieckiem np. na krótki spacer. Zakładana na plecy torba będzie bardzo komfortowa i pozwoli cały czas wygodnie opiekować się maluchem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *