Karpaty Wschdonie – spokój

Góry w Bieszczadach tworzą dwa pasma położone na terenie Karpat Wschodnich.Możemy wyodrębnić Wschodnie Bieszczady, które mieszczą się na zachodzie Ukrainy oraz Zachodnie zlokalizowane na obszarze Polski, Słowacji i Ukrainy. Największym wzniesieniem tych pierwszych jest położona na Ukrainie góra Pikuj licząca 1400 m n.p.m.. Z kolei Bieszczady Zachodnie szczycą się Tarnicą, o wysokości 1 346 m. Bieszczady prezentują bardzo ładne trasy turystyczne oraz są oazą rzadko widywanych w Polsce rodzajów zwierząt. Tym samym są bardzo dobrym pomysłem na relaks w południowej Polsce dla rodzin z dziećmi.
bieszczady

Gdzie przenocować w polskich Bieszczadach

Wschodnie Karpaty reklamują dużą liczbę noclegów, zarówno w domach wczasowych a także obozowych kampingach czy wreszcie gospodarstwach agroturystycznych. Każde z tych ofert nadają się na wakacje z dziećmi w górach. Z tego względu, że Bieszczady nie są tak często wizytowane co jest charakterystyczne dla Zachodnich Karpat, możliwości jest dużo a zatem łatwo zamówić odpowiednie miejsce do nocowania. Ciekawą opcję prezentuje OW Zielona Polana wczasy w górach.
szczyty górskie
Ośrodek Zielona Polana leży na terenie Doliny Sanu w gminie Dubiecko. Ośrodek ten udostepnia domki z drewna a także pokoje w hotelu. Dodatkowo można skorzystać także z pola namiotowego. Góralskie domki są bardzo nastrojowe niemal doskonałe do spędzenia czasu w Karpatach. OW Zielona Polana gości również kolonie, a zatem dzieciaki będą się zaprzyjaźnić w trakcie waszych wspólnych wakacji w Bieszczadach. Mało tego wasza rodzinka może chodzić na basen na terenie ośrodka wypoczynkowego. Opiekunowie mogą również odpoczywać w saunie bądź w czasie profesjonalnego zabiegu spa.
łąki

Wiele atrakcji, wiele zabawy

Oprócz pełnych uroku ścieżek do marszu oraz dróg dla poruszających się rowerem, góry bieszczadzkie oferują także wachlarz innych pomysłów. Znanym powszechnie szlakiem jest górzysty szlak beskidzki, choć w zasadzie tylko jego ostatni odcinek biegnący na terenie Bieszczad. Gdyż pierwotnie odchodzi od miasta Ustroń, zlokalizowanego niedaleko miasta Cieszyn. Na obszarze Karpatów Wschodnich szlak ten sięga od wsi Komańcza aż do Wołosate w gminie Lutowiska. Jeśli wybierzemy się na wakacje z dziećmi w górach, winniśmy choćby w pewnej mierze przejść ten niebywały szlak turystyczny. Dzieciaki na pewno zaintryguje Muzeum Ciuchci a także najbardziej wiekowy tunel kolejowy. Co więcej maluchy mogą pojechać do bajkowego muzeum w w miejscowości Rzeszów oraz obejrzeć Park Miniatur w Myczkowcach. Cała familia może się radować z podróży koleją leśną we wsi Cisna. Turyści, którzy interesują się dziejami historii mogą zwiedzić niemiecki bunkier w mieście Strzyżów nad Wisłokiem a także muzeum na wolnym powietrzu w Sanoku. To jedynie kilka rozrywek , Karpaty Wschodnie to niespotykany ocean przygód, które podarują nam wspaniałe chwile do wspominania.