Jakim sposobem osobiście zająć się nieszczelnością?

W celu uszczelnienia dachu w wielu przypadkach nie musimy zupełnie korzystać z asysty wyspecjalizowanej firmy budowlanej. Tyczy się to to szczególnie sytuacji, w jakich nieszczelność jest stosunkowo niewielka i jesteśmy w stanie samodzielnie ją znaleźć.
foam
Jeśli to nam się powiedzenie – w dużej mierze tańszym sposobem niż wynajęcie eksperta będzie udanie się do dowolnego marketu budowlanego i spytanie kogokolwiek o spray insulation foam.

By położyć równą warstwę izolacji trzeba mieć odrobinę doświadczenia, więc za kładzenie takiej powłoki najlepiej nie robić samodzielnie. W przypadku niewielkiej nieszczelności jednak konieczne jest działanie punktowe, a to już nie stanowi większego kłopotu nawet dla laika. Pracownik sklepu niewątpliwie doradzi nam dobór produktu, z wykorzystaniem którego zalejemy przeciek.

Piankę idzie zagospodarować także do innych nieszczelności – nadzwyczajnie sprawdza się przykładowo przy oknach. Używanie nie nastręcza żadnych kłopotów, musimy tylko mieć na uwadze, żeby nie przesadzić z dozą pianki, lub żeby nie zastosować jej za mało. Najtrafniej po jej wyschnięciu jeszcze raz poddać próbie szczelność. Możemy to zrobić po prostu uchylając naprzeciwległe okna i drzwi. Jeśli dziura nadal istnieje – powinniśmy usłyszeć szczególny świst lub wyczuć powietrze na ręce przyłożonej do miejsca użycia pianki. Jeśli przeciek w dalszym ciągu istnieje – najlepiej będzie usunąć piankę i zamienić ją nowiutką, ustalając w międzyczasie, jakiego typu pomyłkę popełniliśmy za pierwszym razem.